Ants Wõrk - 60

28. märtsil sai kuuekümneseks Küberneetika Instituudi kauaaegne teadusdirektor Ants Wõrk.

Juba noorena paistis ta silma hoolika poisina, mida näitab hõbemedaliga hinnatud Reaalkooli lõputunnistus (1957) ja Polütehnilise Instituudi automaatika ja telemehaanika eriala kiitusega diplom (1962). Andeka noore insenerina suunati Ants Wõrk tööle raadiotehasesse "Punane RET", mille eelkäija, esimese Eesti raadiotehase RET, üks aktsionäre oli olnud ka ta isa.

Juba 1965.a. tuli Ants Wõrk tööle Küberneetika Instituuti, kust ta aga kiiresti suunati stazheerima Moskvasse Automaatika ja Telemehaanika Instituuti. Seal kirjutas ta aspirantuuri ajal ka oma kandidaaditöö tunnelahjude töö optimaalse juhtimise kohta. Vanemteadurina sai Ants Wõrk töötada ainult viis aastat (1971-1975), siis valiti ta Küberneetika Instituudi teadusala asedirektoriks. Pole selge, kas see oli ta teaduslikule karjäärile kasuks või kahjuks, kuid Küberneetika Instituudile oli see kindlasti kasuks. Vaevalt oleks olnud kedagi teist, kes Elbruse mäe kokkukandmisega Mustamäele oleks nii palju vaeva näinud ja sellega ka hakkama saanud.

Lisaks trummimänguoskusele teame Ants Wõrku ka kui head kõnemeest. Ma arvan, et need, kes kuulasid tema kõnet IFAC Maailmakongressi (1990) lõpetamisel Linnahallis, ei unusta seda.

1994.aasta märgib Ants Wõrgu jaoks üleminekut ärimaailma. Esdata on tema juhtimisel kosunud ja muutunud kasumit toovaks ettevõtteks.

Endised kolleegid Küberneetika Instituudist soovivad Ants Wõrgule head tervist, täpset kätt tenniseväljakul ja edu edasisele võrgutamisele!

26/05/99 Küberneetika Instituudi infoleht 1/99