TALLINNA TEHNIKAÜLIKOOLI   KÜBERNEETIKA INSTITUUT
top

KübI: EWSCS'10 pressiteade


15. rahvusvaheline Eesti arvutiteaduse talvekool Palmses

28. veebruarist 5. märtsini toimub Palmses järjelt viieteistkümnes rahvusvaheline Eesti arvutiteaduse talvekool, EWSCS 2010.

EWSCSid on kõrgetasemelised rahvusvahelised arvutiteaduse talvekoolid eeskätt kraadiõppuritele.

2010. a talvekooli kursused käsitlevad kategooriaid ja arvutatavust, paarimispõhiseid nullteadmustõestusi, digisisu kaitset, arutlemist turvalisuse ja tõenäosuse, tüübisüsteeme oleku juhtimiseks. Lektoriteks on professorid Robin Cockett (Calgary Ülikool, Kanada), Jens Groth (University College London, Ühendkuningriik), Aggelos Kiayias (Connecticuti Ülikool, USA), Carroll Morgan (New South Walesi Ülikool, Austraalia) ja Alan Mycroft (Cambridge'i Ülikool, Ühendkuningriik).

Koolist võtab osa 48 õppurit ja teadlast-õppejõudu kokku 10 riigist, sh arvukaimalt Eestist ja Venemaalt (mitmest Peterburi ülikoolist, Moskva Riiklikust Ülikoolist, Tuula Riiklikust Ülikoolist).

Peakorraldaja Tarmo Uustalu sõnul on EWSCS talvekooli tunnusteks järjepidevus ja kvaliteet. "Arvutiteaduse talvekool on 15 aastat olnud teerajaja, suunanäitaja ja eeskuju seadja. Täna peab igaüks tähtsaks kõnelda Eesti kõrghariduse ja teaduse rahvusvahelistumise vajalikkusest ning mitmed usuvad, et see on saavutatav administratiivsete võtetega. Kooli algatajate jaoks oli kraadiõppe rahvusvahelisus iseendast mõista juba 1996. a, ammu enne, kui asi moodi läks ja poliitiliselt korrektseks tehti."

"Tänast Eesti kõrgharidust ja teadust iseloomustab närviline visklemine järjest kasvava arvu prioriteetide, programmide ja projektide vahel. EWSCS on elanud pikema eani kui mistahes teda toetanud programm. Minu jaoks on kooli elujõulisus selgeks demonstratsiooniks normaalsete väärtuste eelistest kampaaniaviisilise tühikargamise ees."

EWSCSi üheks suurimaks eduks viimastel aastatel loeb Uustalu tiheda läbikäimise väljakujunemist Peterburiga, millelt loodab tulevikuks palju.

EWSCS 2010 suursponsoriks on EITSA Tiigriülikool Pluss programm. Lektorite maaletoomist toetab ka ERDFi rahastatav Eesti teaduse tippkeskus Arvutiteaduse tippkeskuse projekt EXCS.

Lähem info on leitav kooli veebisaidilt http://cs.ioc.ee/ewscs/2010/.

Meiliaadress: ewscs10 (at) cs.ioc.ee.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Strict

algusesse

© TTÜ Küberneetika Instituut, Akadeemia tee 21, 12618 Tallinn    Telefon: 620 4150   Faks: 620 4151

26/02/2010 20:42 EET webmaster ( at ) cs.ioc.ee